Breska

Dobór opraw

Dobierz oprawę

Wybierz oprawę dla siebie

Wybór tych jedynych opraw, w których będziesz się dobrze czuć przez około 2 lata nie jest łatwy, zwłaszcza, że w zakładzie optycznym można znaleźć blisko tysiąc różnych modeli, w wielu kolorach, kształtach, z metalu czy plastiku, pełnych, na żyłkę lub wierconą.
Podstawowe kształty opraw okularowych to:

Pierwszym i najważniejszym krokiem do wyboru dobrze pasujących opraw okularowych jest zawężenie kształtów do takich, które dobrze komponują się z typem twarzy. W stylizacji opraw okularowych wyróżnia się kilka podstawowych typów kształtu twarzy: owalną, okrągłą, kwadratową, prostokątną, trójkątną. Czasem mówi się o twarzy w kształcie serca, odwróconego serca lub trapezu. Jak rozpoznać swój kształt twarzy? Wystarczy stanąć przed lustrem unieść włosy znad czoła i obrysować w lustrze samą twarz z uwzględnieniem kształtu czoła, żuchwy i podbródka. Kiedy poznasz swój kształt twarzy możesz przystąpić do doboru kształtu oprawy.

To co istotne, kształt oprawy dobieramy na zasadzie przeciwieństw. Twarze o wyraźnie kanciastych kształtach najlepiej prezentują się w oprawach okrągłych, owalnych, zaś twarze okrągłe i owalne w oprawach kanciastych, pociągłe twarze lepiej w okularach szerokich zaś szerokie w wydłużonych kształtach, osobom o trójkątnym kształcie twarzy nie poleca się opraw kocich.

Kolejnym etapem wyboru jest wybór stylu oprawy – czy ma być bardzo wyrazista, czy raczej subtelna, czy prosta, czy raczej wymyślna. Tu też warto podejść do tematu na zasadzie kontrastu. Jeśli preferujesz stylizacje proste, minimalistyczne, oprawy charakterystyczne, wyraziste nadadzą Twojej twarzy wyrafinowanego charakteru.

Oprawy bardzo subtelne mogą spowodować, że będziesz wyglądać na osobę wyciszoną, niepewną, zachowawczą. Jeśli zaś lubisz wyraziste kolory, wzory i fasony okulary powinny być proste, minimalistyczne, dzięki temu będą pasować do wielu zestawów ubioru i nie będą go przyćmiewać.

Kolor oprawy to kolejny element. Często wybrany przez Ciebie kształt opraw BRESKA dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych. W Polsce najbardziej popularne są oprawy czarne i srebrne. To dosyć bezpieczny wybór, jednak kolor jest czymś, co odświeża i uatrakcyjnia wizerunek. Kolor okularów warto dobrać do koloru włosów i oczu oraz cery. Dobrze pomyśleć też o dominujących kolorach w garderobie. Oprawę warto przymierzyć zarówno w świetle sztucznym jak i ocenić ją w świetle naturalnym. Jeśli wybierasz oprawę do okularów przeciwsłonecznych poświęć chwilę na wybór koloru szkieł – w ofercie SZAJNA znajdziesz wiele atrakcyjnych kolorów szkieł korekcyjnych i bez mocy.

Znając już zasady doboru opraw do twarzy możesz z łatwością znależć swój model spośród naszych opraw. Dobierz oprawę idealną dla siebie.

Newsletter
Dołącz do newslettera
Zapisz się i otrzymuj powiadomienia o najnowszych wpisach blogowych